Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Саме під таким гаслом цьогоріч спільнота Міжнародної конвенції із захисту рослин (МКЗР) 12 травня відзначатиме Міжнародний день здоров’я рослин.Під егідою ООН, FАО та МКЗР у всьому світі проходитимуть різноманітні акції спрямовані на те, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоров’я рослин, а саме надихнути їх на конкретні дії. Україна, як складова світової спільноти, також має пам’ятати про цю важливу дату.

Арбітражне (експертне) визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу (далі – Арбітраж) – це процедура, що проводиться шляхом аналізу проб, відібраних від партії насіння та/або садивного матеріалу, і встановлює відповідність посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

Насіннєві кампанії можуть вирощувати та експортувати насіння сортів, які не зареєстровані в Україні, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР).

01 квітня 2024 року реагуючи на офіційне звернення ПП «Аграрна компанія 2004», спеціаліст Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області здійснив виїзд на поля вищеозначеного агроформування для здійснення моніторингу стану перезимівлі насінділянок озимих культур, урожай з яких планується до реалізації.

Горох вживається в їжу у вигляді різноманітних продуктів харчування, які відзначаються приємним смаком і високою поживністю. Зелене недозріле насіння гороху – «зелений горошок», а також недозрілі плоди овочевих сортів «зелені лопатки» мають промислово-сировинне значення. Їх, зокрема, широко використовують у консервній промисловості.

На Хмельниччині розпочалася посівна кампанія. Отож проаналізуємо, що сьогодні пропонують аграріям суб’єкти насінництва та розсадництва області, які виробляють насіння для реалізації.

Правом на виробництво насіння і садивного матеріалу для його реалізації (ст. 12 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал») володіють фізичні особи-підприємці та юридичні особи, за умови їх включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва (далі – Реєстр), а також у випадках, передбачених цим Законом.

Хоч би як не проявляла себе зима сьогодні, але вже позаду її календарна половина. Аграрії і помислами, і ділами на весняному полі. Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу суб’єктів насінництва та розсадництва (далі – Суб’єкт), які планують відведення насіннєвих ділянок тих культур, що мають перехресний тип запилення на необхідність дотримання Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.10.2016 № 365.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 19.01.2024 № 53, якою затверджено новий «Порядок проведення перевірки документів та інформації, зазначеної у документах, що супроводжують вантаж із насінням і садивним матеріалом, дослідними та офіційними зразками насіння і садивного матеріалу, державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролю» (далі по тексту – Порядок).

У 2023 році Хмельницька область займала провідні позиції по виробництву сільськогосподарської продукції. Аби вона була не тільки кількісною, але й щоб її якість відповідала стандартам, необхідне якісне насіння. Одним з елементів, який забезпечує гарантії якості насіннєвого матеріалу є нагляд за його виробництвом та сертифікацією.

сайт зроблено в adgrafics