Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Звертаємо Вашу увагу, що за існуючих гідротермічних умов та наявності з осені запасу фітопатогенів продовжується ураження посівів озимої пшениці, ячменю, жита борошнистою росою, септоріозом, бурою листовою іржею, кореневими гнилями, 1,5-7 % максимально 10 % рослин. Надалі за оптимальних для хвороб умов (температури повітря +16…+25°C, рясних рос, періодичних дощів) можлива епіфітотійна ситуація.

Звертаємо Вашу увагу, що погодні умови квітня надзвичайно сприятливі для поширення спор парші та ураженню ними плодових дерев. Поширення хвороби відбувається за температури повітря 7-22°С, вітряних потоків та крапель дощу, що ми тепер і спостерігаємо. Хвороба уражує листки та плоди, на яких утворюються бурі плями розміром 2-13 мм. Сильно уражені листки передчасно засихають та обпадають, а плоди деформуються та розтріскуються. За вегетаційний період, залежно від температурних умов, розвивається 4-10 генерацій хвороби.

Звертаємо Вашу увагу на те, що сходи цукрових буряків заселяє сірий буряковий довгоносик, який створює загрозу посівам.

Звертаємо Вашу увагу, що підвищення температури повітря сприяє виходу з місць зимівлі та масовому заселенню в плодових насадженнях плодових довгоносиків (сірого брунькового довгоносика, яблуневого квіткоїда, букарки, казарки), які пошкоджують бруньки та бутони.

Звертаємо Вашу увагу, що підвищення температури повітря сприяє виходу з місць зимівлі великого ріпакового, насіннєвого та капустяного стеблового прихованохоботників, ріпакового квіткоїда та осередкове заселення їх на посівах озимого ріпаку. В умовах підвищення температурного режиму спостерігатиметься різка активізація зазначених шкідників.

Звертаємо Вашу увагу на те, що погодні умови зими сприяють осередковому розмноженню та поширенню популяції мишоподібних гризунів. Вибіркові обстеження показали, що посіви озимої пшениці шкідник заселяє від поодиноких нір до 2 жилої колонії/га, в яких 1,5 жилої нори;на посівах озимого ріпаку 2,4 жилих колоній/га, в яких 2,5 жилої нори; на багаторічних травах, неорних землях, в садках заселеність гризунами становить 3-5 жилих колоній/га в яких налічується 4,2 жилих нори.

  Звертаємо Вашу увагу, що в агроценозах області проходить літ ІІ покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка- гамма, бавовникова, капустяна та інші). Погодні умови сприяють активному льоту метеликів, що є джерелом формування осередків підвищеної чисельності та шкідливості личинок на площах, призначених під сівбу озимини.

Звертаємо Вашу увагу, що в плодових садах проходить літ яблуневої плодожерки ІІ покоління. Літ метеликів яблуневої плодожерки відбувається від 19 до 24 години у тиху, суху погоду. Через 2-3 доби після спарювання починається відкладка яєць, за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 16ºС у вечірні години. За суми ефективних температур 230º(понад 10ºС) відроджуються гусениці.

  Звертаємо Вашу увагу на те, що розпочався літ кукурудзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостеблих культур. Ефективними методами в обмеженні чисельності та шкідливості метеликів є біологічний (випуск вогнівочної форми трихограми під час відкладання яєць 50-100 тис. самиць/га) та хімічний за наявності понад 18 % рослин з яйцекладками кукурудзяного стеблового метелика або 6-8 % рослин кукурудзи з гусеницями кукурудзяного метелика застосовують інсектициди з діючими речовинами імідаклоприд + лямбда-цигалотрин, хлорпірифос, лямбдра-цигалотрин, та інші препарати згідно з «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Звертаємо Вашу увагу, що погодні умови створюють сприятливі умови для розвитку та поширення хвороб листя на посівах цукрових, кормових, столових буряках. При обстеженні виявлено, що посіви цукрових, кормових, столових буряків поодиноко в слабкому ступені уражуються хворобою листя церкоспорозом.

сайт зроблено в adgrafics